Akustik sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan polüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Akustik süngerler yanmazlık sertifikalı ilgili kurumlarca testlerden başarılı olarak geçmiş ses yalıtım süngerleridir. Akustik süngerler yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses emici özellikleriyle ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlarlar. Yoğunlukları nedeniyle kolay kolay yıpranmaz ve küflenme, koku yapmazlar. Ses izolasyon süngeri olarakta bilinirler. İçindeki kimyasallar zararlı atık yaratmaz. Sesin yalıtımında ve izolasyonunda kullanılırlar.

Bu gün hemen her alanda yaşamımıza konfor katmak amacıyla farklı tip ve şekilde kullanılan ürünler hitap ettiğimiz sektörlerde endüstriyel uygulamalarda akustik yalıtım, ısı yalıtımı, sıvı yalıtımı, sızdırmazlık amaçlı, filtrasyon, darbe emci, aşındırıcı olarak kullanılırlar. Akustik süngerler talebe göre kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur. Ancak daha iyi bir yapıştırma ve uygulama için akustik sünger yapıştırıcısı olan solüsyonu önermekteyiz. Ayrıca ses yalıtımı uygulamasında süngerler silikon ilede yapıştırılabilirler. Akustik süngerler uygulamaları kolay ve esnek ürünler

7 çeşit akustik sünger vardır. Bunlar Piramit Sünger, Yumurta Viyol Sünger, Labirent Sünger, Spesyal Piramit Sünger, Düz Sünger , Bass Trap Köşe Süngeri ve Kare Flexi Süngerdir. Bass trap ve kare flexi sünger hariç diğer süngerler yanmaz süngerlerdir ve kullanım amaçları aynıdır.

Akustik Yanmaz Süngerler : Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Hava içerisinde parçacıklar halinde yayılmaz.