Yumurta Viyol Sünger bir akustik ses yalıtım sünger çeşitidir. Polüretan köpükten imal edilmiş olup yanmazlık sertifikasına sahip ses yalıtım malzemesidir. Bir çok kullanım alanına sahip olup yüzeyi yumurta kutusu şeklindedir. Yanmaz akustik yumurta viyol sünger olarakta bilinir.

Yumurta Süngerler Birçok Alanda Düşük Maliyetli Olduğundan Dolayı En Çok Tercih Edilen Ürünler Arasındadır. Profesyonel Anlamda Ortam Akustiği İçin Firmamız 2 Ve 4 Cm lik İstenilen Renkte Akustik Paneller Üretmektedir. Üzeri Kumaş Kaplı / Amerikan Kumaşı / 90 Yoğunlukta Özel camyünü / %90 ortam akustiği sağlar.

Uyguma alanları ve ürün montaj:Selüloz reçine bazlı silosyon yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.Kullanim alanlari ,ofislerde,restaurantlarda,ses kayit stüdyolarinda,dicolarda,atispoliganlarinda,tvstüdyolarinda,kontrolkulelerinde,radyoyayınevinde,müzikodası,havaalanlarinda,havalandırmalarda,reji odasında,müzikhollerde,toplantı salonlarında,kütüphanelerde,ve bircok mekanda ses akustiği saglamak ve akustiği düzenlemek için kullanilir.

Akustik Yumurta Sünger Tanımı:

Yüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan ve yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez.Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.Otomotiv, inşaat, marin, klima ve sanayi alanlarında yalın veya kompozit olarak farklı formlarda kullanılır.